İbrahim Karaosmanoğlu’na mektup var!

06.06.2017 Salı - 10:09

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na mektup Var…

“Sayın belediye başkanım 

Ben İsmet Can Uzunoğlu. Bahçecik Ortaokulu beşinci sınıfa gidiyorum.

14 Mayıs 2016 günü Şehit Ekrem Mahallesi Bahçecik Başiskele’de bizim mahallede açılan Çocuk Üniversitesinin açılışına gelmiştiniz. Bende ailem ve arkadaşlarımla beraber bu açılışa katılmıştım. Açılış töreninde bahçecik ilkokulu dördüncü sınıflara bisiklet dağıtmıştınız ve geçen yıl bizim dördüncü sınıflara bisiklet verilmemişti. Arkadaşımın bir tanesi size açılış töreninde,”bizde dördüncü sınıftaydık ama bisiklet hediye edilmemişti biz de bisikletlerimizi istiyoruz” demişti. Siz de tamam söz size de bisikletlerinizi vereceğiz diye vaatte bulunmuştunuz.

**

Fakat bisikletlerimiz halen bize ulaşmadı. Biliyorum Kocaeli’ni yönetiyorsunuz, meşgulsünüz. Unutmuş olabileceğinizi düşünerek bu mektubu yazıyorum hakkınızı helal edin sayın başkanım. Bisikletleriyle gezen emsallerinizi görünce sizin söz vermiş olduğunuz bisiklet aklıma geliyor ama biz hala arkadaşlarımızla bize söz vermiş olduğunuz bisikletlerimizi bekliyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

**

Diye biten bir mektup teşbihte hata olmaz şimdi bu iş neye benziyor biliyor musunuz? Çocuk babaya derki; akşam gelirken bana çikolata alır mısın? Pencerenin kenarında babanın işten eve gelmesi beklenir. Baba köşeyi dönmüştür. Çocuk pencerenin önünden fırlar kapıya.. “babacığım” diyen çocuk boynuna atlar babanın. Babanın bir anda aklına gelir, çikolata almayı unutmuştur. “Oğlum çikolata almayı unuttum yarın hallederim” der, ama çocukta bir hayal kırıklığı ve tüm gün beklenen olmamıştır. Baba için belki yarın alınacak küçük bir çikolata ama çocuk için çokkkk istenilen bir hayaldir.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.