Biz rahat uyuyalım diye

27.04.2017 Perşembe - 13:04

Birazdan zaman ayırıp tamamına ereceğiniz bu metnin iki kitlesi var özel bir alıcısı var bu iletinin…

‘’ Yalnızlık, bir insanın sureti olabilir mi ? ‘’

 

**

 

Ve o insan hiç yalnız değilse, ancak onu saran kucakların onda yarattığı sakinlik, onun yalnızlığıysa… Gidenin arkasından konuşmak kolaydır diye demiyorum. Böyle bir insanla tanışma fırsatı buldum bundan tam 2 yıl önce. Keşfettiğin kadar insan, ve uzaktan baktığın kadar yabancı bir insan tanıdım. Asla düşman diyemeyeceğim. İnsanları sarardı ve hep dünya barışını isterdi her yolculukta illa ki bir ders koyardı insanın aklına. Her sözünde bir düstur, bir akıl vardı.

 

**

 

Vedalaşamadığınız insanlar biriktirmeli insan. Boğazınıza kadar giydiğiniz kazağınız gibi sarmalı sizi yanınızda dururken o giderken de öyle olmalı bu. Dost kazanmak kolay olduğu kadar zordur. Ama o vedalaşamadığınız insanları kazanamazsınız ya da onları kaybedemezsiniz. Hayatınızdaki en güzel parçalardan biri haline gelir. Siyahsa siyahtadır. O hep ordadır. Aydınlıksa salonlar onun ışığı ayrıdır.

 

**

 

İnsan en iyi insanla ehlileşir. Herşeyi insan insandan öğrenir. Güzel bir öğüttü bana senin gibi olandan uzak dur ‘’  Faşistlik ironisi değil bu elbette. Ama doğru bir söz bir yerde. Hayatımda ilk kez magazin içeriğine düştüğümde şanslıyım ki yanımda güzel dostlar vardı. Takdir edilecek bir yanı vardı. En büyük kazançlarımız özel günlerimizde bir arada olmak. O gün orada olmak çok önemliydi. Bu büyük bir kazanımdı. Ve farkettim ki vedalaşamadığım bir insan olduğunu fark ettim. Annenizden babanızdan kardeşlerinizden hatta sevgilinizden uzak kaldığınızı hissedersiniz. Ancak bir dosttan uzak kaldığınızı asla hissedemezsiniz. Yokluğu evet naiftir ;  o olsaydı böyle olurdu diyebilirsiniz. Ama bu onun hayatınızdaki yorumudur. Bir dost özlenmemeli benim hissim ve tecrübemce, bence…

**

İlk işimde olmasa da bana desteğini ve yardımını esirgemeyen, bir meslektaşımızı bir abimizi uğurluyoruz. Süslü laflar etmek istedim çünkü onun da süslü laflarına özenirdim hep. Yine yapmış yapacağını farklı bir bakış açısı vermiş bana derdim. Bu nedenle bende onu uğurlarken o henüz uzaklara gitmeden ona bir zarfı birçok imgeyle ıslatıyor ve kapatıp veriyorum.

 

**

 

Biliyorum hiç değişmeyeceksin meslektaşım,abim, Bilal Çığrım senin de o gece dilinden düşürmeden ortamı gülümsetmek ve ısıtmak  için söylediğin gibi ; Biz rahat uyuyalım diye sen vatani görevde olacaksın. Güzelliklerin, değerlerin ve bize kattıkların yine bize, vatansa sana emanet. Mürekkebin bol olsun kalemin hiç susmasın…

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.