DARICA 112 İSTASYONU SORUNLARA ÇÖZÜM BEKLİYOR

29.11.2016 Salı - 16:26

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin bahçesinde bulunan Darıca 2 Nolu 112 istasyonundan gelen şikâyetler ciddi boyutta. İstasyonda sular akmıyor. Ambulansların yıkanması için garaj yok. Depolarında ilaç koyacak raf bulunmuyor

112 Acil sağlık hizmetleri direkt olarak insanların hayata tutunmaları için sunulan sağlık hizmeti olarak tabir caizse hayati bir öneme sahiptir. Bu kutsal, zor ve kritik hizmet yürütülürken de dikkat edilecek en önemli hususlardan biriside fiziki ve teknik imkânların en iyi şekilde olmasıdır. 112 ekiplerine saniyeler, dakikalar kazandıran ekipman ve fiziki ortamlar binlerce insanın hayatının kurtulmasına vesile olabilir. Darıca 2 No’lu 112 istasyonundan gelen şikâyetler ise oldukça ciddi boyutta görülüyor. İstasyonda sular akmıyor. Ambulansların yıkanması için garaj yok. Depolarında ilaç koyacak raf bulunmuyor. Hastane bahçesinde olduğu için gündüz araç yoğunluğunda ambulansların çıkış yapması çok zor oluyor. Ambulanslar için bir çıkış yolu yapılmadığı gibi çıkışta ters yöne verilerek adeta eziyet ediliyor.

ENDİŞE VERİCİ BİR DURUM

Böylesine hassas olan 112 hizmetlerinde bir 112 istasyonunda karşılaştığımız manzara herkesi şok etti. İstasyonun durum hem üzüntü verici, hem de 112 sağlık hizmetlerinin sunumu için endişe verici bir durum. Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin bahçesinde bulunan Darıca 2 Nolu 112 istasyonunun durumu tam anlamıyla bir felakettir. İstasyonda sular akmıyor. Ambulansların yıkanması için garaj yok. Depolarında ilaç koyacak raf yoktur.

SON VERİLMELİ

Hastane bahçesinde olduğu için gündüz araç yoğunluğunda ambulansların çıkış yap  ması çok zor oluyor. Ambulanslar için bir çıkış yolu yapılmadığı gibi çıkışta ters yöne verilerek adeta eziyet ediliyor. Buradan bu şartlara rağmen orada hizmet sunan 112 çalışanlarını yürekten kutlamak lazım. Tüm olumsuz şartlara rağmen fedakârca çalışan bu arkadaşların sıkıntılarına bir son verilmelidir. Bu istasyon acil olarak iyileştirilmelidir. Tüm ihtiyaçları karşılanmalı, yaşanılan olumsuzluklar hızla düzeltilmelidir.

 

dsc_0013 dsc_0012 dsc_0007

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.