İlk gün, ilk hafta, ilk ay…

30.03.2017 Perşembe - 10:33

İlk gün, ilk hafta, ilk ay, yalnız kaldığın ilk dönem her zaman zordur. Ayrılık sürecinde ortalık yıkılmış, kavga kıyamet kopmuş da olsa yalnız kalmaktansa onun ne olursa olsun yanında olmasını istersin. O güne dek çift olarak yapılmış ne varsa artık tek başına yapılacaktır.

Arkadaşlara durumu açıklama safhası gelip geçer. Facebook’ta değişen ilişki durumunun altına yazılan yorumlar çikolatalar eşliğinde okunur.(İlişki durumu yapan kaldı mı bu arada?) ‘Geçen seninkini gördüm’ le başlayan cümleleri dinlerken kalp krizi geçirirsin. Neyse öyle ya da böyle dış dünya tepkisini verir ve sular durulur.

Belli bir zaman geçtikten sonra kendi içine dönersin. Bu süreç çok önemli. Gerekirse kapı eşiğine diz çöküp saatlerce ağlayın, halının desenine bakıp kendi kafanızda adamla günlerce tartışın. Kafanızda her şeyi oturtana kadar acınızı bolca yaşayın ama dışarıda salon kadını çizginizi bozmayın.

Eski sevgilinizin aldığı hediyeler de var bir de. Onları bir kutuya saklayın yeni ilişkiye başladığında yeni sevgilisine ‘Benim eskilerimi kullanmaya bayılıyorsun ya al bunu da seversin’ diye bir notla birlikte gönderirsiniz. Şaka lan şaka sakın öyle bir şey yapmayın. Ama fena fikir değil he. SAKIN DEDİM!

Hediyelerden eğer varsa çiçektir böcektir saçma sapan şeyler bir kısmını atın gitsin evde toz yapmasın. İşlevsel ne varsa kullanmaya devam edin. Sonuçta belli bir ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyoruz.

Gidin temizlik yapın. Sebepsizce iyi geliyor insana temizlik yapmak. Birkaç eşyanın yerini falan değiştirin, evde çiçek yoksa çiçek alın o da saçma bir şekilde iyi geliyor. Ama kalkıp komple evden taşınmayın! Oturun oturduğunuz yerde gerek yok artistliklere ben yaptım bir b*k olmadı.

Ortak arkadaşlarınızla görüşmeyin mesela. En iyisi hiç haber almamaktır. Çünkü ne yapsa size inat yapıyor gibi gelir. Yemek yemesi bile ‘Aa ben hep ona yemek ye derdim ben dedim diye şimdi yemek yiyor baksana’ diye tribe girersin, gerek yok.

Kendinize ufak tefek hobiler edinin, uzun zamandır ertelediğiniz bir şey varsa ona sarılın, eve gidip kendinize güzel yemekler yapın, yeni bir diziye başlayın. Paranız varsa ufak bir tatile çıkın iyi gelir. (Giderken beni de alın)Aman neyse işte sevgi kelebeğine döndüm yeter bu kadar mıçmıç. Yalnız kadınlar olarak sinirli ve sertiz.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.