Öğrencilerin hayallerini gerçekleştiriyor

16.02.2017 Perşembe - 9:28

 

İzmit Belediyesi,  “Haydi Bisikletle Okula” projesi kapsamında binlerce öğrencinin hayallerini gerçekleştiriyor

Atatürk Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu ve 28 Haziran Ortaokulundan 423 öğrenciye Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından bisikletleri teslim edildi. Atatürk Ortaokulunun çok amaçlı salonunda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, okul müdürleri, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, mahalle muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BİZİM YAŞADIKLARIMIZI YAŞAMASINLAR İSTİYORUZ

Öğrencilerin büyük bir sevinç ve heyecan yaşadıkları bisiklet dağıtım töreninde konuşan  Başkan Doğan, “ilkokul bir ve ikinci sınıfa burada başladım. Şimdi o yılları düşündüğümde bir bisiklete sahip olmak çok zordu. Bizim mahallede bir çocuğun bisikleti vardı oda memur çocuğuydu. Değil onun bisikletine binmek elimizi bile süremezdik. Tek isteğimiz ve tek çabamız, bizim çektiğimiz sıkıntıları, yaşadığımız yoklukları çocuklarımız görmesin, yaşamasın.

ARTIK TÜRKİYE, İZMİT BAMBAŞKA BİR NOKTADA

Çok şükür ki, o günler geldi geçti. Artık Türkiye, İzmit bambaşka bir noktada. Bir zamanlar rüyasını göremediğimiz, Avrupa’da ne güzel hastaneler var dediğimiz günler geride kaldı. Şimdi Avrupa’dakiler buraya geliyor. Artık çok iyi bir noktaya doğru gidiyoruz.  Akıllı tahtaları, bisiklet sınıfları olan okullarımızda eskiden tepegöz dahi yoktu.   Başta Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz eğitimi destekleyip, ilk sıralara taşırken biz de yerelde eğitime gereken desteği vermeye çalışıyoruz.

SİZİN OLDUĞUNUZ HER YER BİZİM GÖREV ALANIMIZ

Okullardan elimizi çekmiyoruz. Birinci derecede görevimiz değil ama sizin olduğunuz her yer bizim görev alanımız.  Sizin için Okul Hizmet Masasını Türkiye’de ilk defa biz kurduk. Bisiklet, basketbol topu dağıtıyoruz. Öğretmeneler odaları, kütüphaneler yapıyoruz.  Sizler için etüt merkezleri açıyor, yüzme havuzları kuruyoruz.  Daha saymadığımız sayısız hizmeti siz ülkemizin geleceği sevgili çocuklarımız için yapıyoruz.   Yavrularımızın iyi yetişmeleri, yarınlardaki ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayrağımızın, ezanlarımızın emin ellerde olması demektir.

ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜN

Ülkemizin bu gelişimini istemeyen güçler bizi engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizi bölmek, parçalamak, birbirimize düşürmek istiyorlar. Bunu tankla tüfekle yapamayacakları anladılar, şimdi ise maşalar kullanarak, hain planlar yaparak üzerimize geliyorlar. Ama tarihten bu yana başaramadılar, yine başaramayacaklar. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, halk adamı Başbakanımız Binalı Yıldırım, Bakanlarımız ve yerelde de bizler, bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Önümüze bir referandum geliyor. Lütfen bu referandumu isteyen ve istemeyenlere bir bakın ve cevabınızı ona göre verin. Ülkemizin daha demokratik, daha gelişmiş, daha zengin olmasını istiyorsanız, çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız kararınızı ona göre veriniz” şeklinde konuştu.

SİZİN BİRİNİZİN CANI YANARSA BENİM DE İÇİNM YANAR

Konuşmasında bisiklet kullanırken kasklarını takmaları konusunda öğrencilere uyarılarda bulunan Başkan Doğan, “ bu bisikletler çok kaliteli, çok hızlı gider, o yüzden dikkatli olun. Şoförlerimiz, bisikletin bir araç olduğunu henüz algılayamadı ama algılayacaklar. Lütfen kaskınızı takmayı unutmayın. Bisiklet kazaları küçük kazalardır ama kask takmazsanız daha kötüsü olabilir. Sizin birinizin canı yanarsa benim canım yanmış olur. Kask takmayandan bisikleti geri alacağım. Allah’ın izniyle bu sene bittiğinde keyifle, zevkle güzel bir bisiklet dönemimiz olacak. Bisikletlerimiz hayırlı olsun. Bisikletlerinizi iyi günlerde kullanın. Arada bir büyüklerinize de verebilirsiniz. Emeği geçen anne, babalarınıza, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’a teşekkür ediyoruz”  dedi.

İZMİT BİR DÜNYA ŞEHRİ OLDU

Atatürk Ortaokulu Müdürü Nevzat Aktaş’ta yaptığı konuşmasında  “İzmit yürüyüş yolları, bisiklet yolları, eğitim parkları, tarih ve doğa temalı parkları ile eğitim ve sağlığın nakış nakış işlendiği bir dünya kentidir. Bizleri de bu projeye dahil eden, okulumuzda bir dönemde eğitim gören Belediye Başkanımıza, ülkemizin ve geleceğimizin çocuklarına kattıkları değer için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.