‘Seninkini kopkopta görmüşler’

20.04.2017 Perşembe - 14:29

Zamanın bütün renkleri solmuştur. Ayrılığın her anı hüznün satırları olmuştur.. Çomar dertlidir, kederlidir.. Her nedense ağlar. Sonra bir organizasyon yapılır ve birer birer toplanır anason etrafında Çomar dostlar.. Masayı sarar dertli bir Neşet Ertaş.. Der ki: “Cahildim dünyanın rengine  kandım..” Vurulur kadehler bütün keşkelere dillerde bir sönük özlem sözleri ve sokaktan hissedilen o derin balık kokusu..

Yine neşe içinde içilmek istenen rakı günleri bir yalan olmuştur. Derde kedere salmıştır Çomarlar kendilerini.. Sonra bir bir açılır eski yar(a)lar.. Yüklenirler yine o zalımın ceketi/zırtlanının yapıkları ile Çomar’a.. Partiden partiye akar olmuştur Çomarınki.. “Seninkini kopkopta görmüşler. Yine eğlencenin dibindeydi” derler Çomar’a..(Eğlenmeyi unutan Çomar, onu da unutacağım der İÇİNDEN..)

Telefonu vikvikler(çalar) Çomar’ın.. Aman Tanrım o da nee??“Heyyy dostum senin benimle derdin ne söylesene..” der telefona bakarak Çomar.. “N’oldu?” diye karşılık verir bir grup Çomar.. Partiye akmıştır Çomarınki.. Şimdi nasıl söylesin bu diller.. Kim bilir nasıl konuşur eller eller..“Benim eskimanitoşko, Seven’a geçmiş arkadaşının doğum günü vardır yoksa takılmayı sevmez oralarda..” der Çomar..(Avuntuların sınırlarını zorlasan nereye kadar be Çomar’ım..)

Hadi yürüyün bizde gidiyoruz diyecek o cevval Çomar dostun bir sözüne muhtaç bekler Çomar.. Ağızlardan tek kelime çıkmaz şansına.. İma etse gruptan büyük tepki görecektir. Şimdi bir yolunu bulmalı ve gitmelilerdir o zalım mekana…  Herkes telefonuna dalmıştır.. Ve beklenen an gelir masa bir anda hadi gidelim olur. (Hepsi ekmeğinin derdinde kesin mekanda piyasa yapacaklar..)Çomar gergin bir şekilde yürür.. Ya biriyle görürse..(Y I K I L I R..)

Mekanda çevrimiçi olunur olunmaz eski manitayla gözgöze gelir Çomar.. Müzik son  sestir.. Almıştır gazı.. Bakar o nereden sevdim bu zalimi dedirten gözlere ve şarkıya eşlik etmeye başlar..“Söyle Çomar hadi söyle hiç mi mutlu olmadık.. Kemikleri sayarken hiç mi hayal kurmadık..)

 

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.