Survivor Serhat, içini Sosyal Kocaeli’ye döktü

28.06.2017 Çarşamba - 12:03

Acun Ilıcalı’nın TV8’de yayınlanan reyting rekorları kıran yarışma programı Survivor’a 2012 yılında katılan ve oldukça başarılı bir performans sergileyerek adada 12 hafta kalan Serhat Özcan, gazetemize geçtiğimiz günlerde bir ziyaret gerçekleştirdi. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte sohbet havasında geçen buluşmada içini döken başarılı yarışmacı, sorularımıza tüm samimiyetiyle cevap verdi. Adada yaşadığı anılardan, sorunlara, yarışmaya nasıl katılmaya karar verdiğinden, geçmişine kadar her konuyu bize açan Serhat’la yapmış olduğumuz röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz. Şimdi gelin Serhat’ı daha yakından tanıyalım.
Seni kısaca tanıyalım. Kimdir Serhat Özcan?

1985 yılında Kocaeli’de doğdum. Annem ve babam buralı. İlkokulu, Uzunçiftlik Uzubey İlkokulu’nda tamamladım. Köy okuluydu yani. Daha sonrasında Yahta Kaptan’da Atılım Lisesi’ni bitirdim. Lisede ilk iki yıl sınıfta kalmıştım, çeşitli takıntılarım vardır o dönem. Bu takıntıların başında ise misket oynamak geliyordu. Daha çok oyuna yöneliktim. Daha sonrasında aklım başıma geldi ve bu benim atacağım ilk önemli adımlardan birisiydi. Oradan İbrahim Çelikkol, Ümit Erdin’le bu liseden çıktık. Sonrasında ise ilk senemde Sakarya Üniversitesi Spor Akamedemisi Bölümü’nü kazandım ve gittim. Üniversiyi kazanmak bana tüm kapıları açtı diyebilirim. Şuanda hali hazırda Perdeci Tekstil isminde dükkanımız var. baba mesleği olan stor-perde işini yürütüyorum.

Peki… Survivor’a başvuru yapmak aklına nasıl geldi? Nasıl gelişti?

Hayatım zaten sporla geçtiği için bunun etkisi çok oldu. Yaklaşık 10 yıl amatör futbol hayatım vardı. Kocaeli’de çeşitliş amatör takımlarda oynadım. Tabi en büyük hayalim futbolcu olmaktı. 18 yaşlarına geldiğimizde İngiltere’de 17 yaşında adamlar milli takımda futbol oynuyor diye düşünüyordum. Kendime dönüp baktığımda 18 yaşında ben hala Sakarya’daydım. O yüzden hedef küçültmeye karar verdim. Birde köyden geldiğim için her türlü kesime yakınım. En yukarıda ki insanları da tanıdım en aşağıda olanlarıda. O sırada Acun abinin projelerini takip ediyordum.

YAKLAŞIK 10 TANE ELEMEYE GİRDİM!

Survivor’a 2012 yılında katıldım ama benden öncede 6-7 yıl geçmişi vardı bu programın. Birgün Acun abi Kocaeli’ye geldi, Yetenek Sizsiniz’in çekimleri için. Orada da benim arkadaşım vardır kafeteryacı. O beni davet etti. Gel diye. Bende gittiğimde kafeteryada ki arkadaşım Acun Medya çalışanlarına yemek verdiği için orada ki herkesle yakınlık kurmuş. Arkadaşlarla tanışma fırsatı buldum. Onlarda beni görünce elin ayağın düzgün. Survivor’a başvuru yapsan, hemde spor akademisi okumuşsun, avantajın çok fazla dediler. O gün biz başvuru yaptım. Ertesi gün hemen İstanbul’da ki otele davet edildim. Elemeye girdim. Çeşitli soruların ardından, tekrar tekrar elemelere gittim geldim. Projeye uygun görüldüm. Yaklaşık 10 tane elemeye girmişimdir o süreçte. Zaten sonrasında kendimi adada buldum.

Survivor’a giderken hedefin neydi? Gerçekten istediğini elde edebildin mi adada?

Survivor’da istediğimi elde edebildin mi? Kısım kısım ettim, kısım kısım ise edemedim desem daha iyi olur. Öncelikle şunu söylemem gerek. Yarışma sonrasında Kocaeli’de ki işlerim 3 kat arttı. Daha sonrasında işlerde artış olunca İstanbul’dan çeşitli projeler teklif edildi. Projelere baktım; dizi, sinema, reklam. Burada ki işimi bırakmaya değecek projeler olmadığını düşünerek birçoğuna olumlu dönüş yapmadım. Fakat, süreç hala devam ediyor tabi. Belki önümüzde ki dönemde Survivor All Star’a giderim. Şuanda gündemde diyebilirim bu projeye. Bunun dışunda iki tane görüştüğüm çok iyi dizi var. Bunlardan birincisi TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi. Eylül ayında başlayabilirim.

Bambaşka bir yere gittin. Adaya ilk indiğinde ne hissettin?

SURVİVOR BENİM İÇİN İNANILMAZ BİR TECRÜBEYDİ!

Adaya ben giderken Kocaeli’de kar vardı. Oraya gittiğimde yazdı. Bi anda tabi montlarla gittik, tişörtle kaldık. Hayatımda ailk defa o kadar uzun uçak yolculuğu yaptım, ilk defa yurt dışına çıktım. İlk defa ülkemden ve ailemden o kadar uzak kaldım. Acun abiyle konuşmamızda o bana demişti ki; Serhat seni çok sevdik, bu kadar kişinin arasından geldin. Eğer seni, götrmezsek adaya hakkını yemiş oluruz. Ben buna izin vermem dedi son ikili görüşmemizde. Haim diye bir arkadaşımız daha vardı yarışmada. İkinizi birden götüreceğiz oraya. O da senin kadar değerli bir kardeşimiz dedi. Orada Haimle beni SMS’ye çıkartacaklarını da ekledi. Espri de döndü aramızda konuşma sırasında. Sen kesin ilk hafta elenirsin diye gülüştük. Abi dedim ben gelirsem sonuna kadar orada mücadele ederim dedim. Öyle de oldu zaten. Muhteşem bir birleşme partisinden sonra maalesef elendim. Dokunulmazlık oyununda elendim. Oylamada Nihat Altınkaya ile SMS’e kalmıştık. Zarten yarışmanında şampiyonu o oldu. Şampiyona elenmiş oldum. Survivor benim için inanılmaz bir tecrübeydi. Herkese nasip olmayacak birşey. Milyonlarca kişi içerisinden elenerek oraya gittik. Bugün sorsanız Türkiye’de ki insanların yarısı oraya gitmek ister. Biz adaya giden şanslı kişileriz. Burada spor akedemisini derecelerle bitirmem de çok etkili oldu ve kapıları açtı diyebilirim.

Yarışmayı hiç bırakmak istediğin anlar oldu mu?

Evet aklıma birçok kere yarışmayı bırakmak geldi. Hatta 4-5 kere o havaya geldim. Bir keresinde en yakın arkadaşım Mete, oda arkadaşımdı zaten, geri döneceğini söyleyince şok olmuştum. Bize bi yandan Survivor’e sevdiren onu neşeli yaklaşımı olmuştu. Sonra bir anda yarışmayı bırakıcağım demesi bizi de demoralize etti. Yaklaşık bir hafta bunun şokunu üzerimizden atamadık. Yazdan kışa gittik. Bi anda siyahi bir ortam zaten. Orada özgürlük Türkiye’de ki gibi değil, yemekleri zaten yenmez. Bir sürü sıkıntı çektik. Ama şununda farkındaydık. Biz bir Survivor’dık. Oraya özel seçilmiştik. Oradaki en zor şartlara göre seçildiğimiz için insanlar bize güvenmişti. Acun abiyi mahçup edemezdim. Daha sonrasında ise adayı bırakma isteklerim şöyle gelişti; çok aç kaldığımız süreçler oldu. 4-5 gün hiçbirşey yiyemedik. Öz yeğenimin ismini unuttum açlıktan.

Acıktığında canın en çok neler çekti?

Gözümde ilk beliren iskender oluyordu hep. Kebapta öyle. Yani etsel gıdalar, pirzolalar. Zaten ilk 1 ay ödüllerde küçük olduğu için ödüllerde doyma ihtimalimiz yoktu. Tadımlıktı. O süreçte balon gibi söndüm. Yaklaşık 20 kilo verdim. Ondan sonra hatta kendime şu soruyu sordum; benim burada ne işim var? Burada boşu boşuna açlık çekiyorum diye düşündüm. Dediğim gibi unutkanlık başlıyor açlıktan. Eskiye dönük çoğu şeyi hatırlamoyorsunuz, sadece gözünüzün önünde duran şeyleri hatırlıyorsunuz. Şarkıları hatırlıyamıyorum Ön bellekte olanların yüzleri sadece, annem ve babam. O kadar. Hayatımda ilk kez de Survivor’da açlıktan bayıldım.

Survivor sana tam anlamıyla ne kattı. ?

Hayalimiz futbolcu olmak için ve olamadığım için Allah bana Survivor’u nasip etti.  Orada ki insanlarla tanışmayı nasip etti. Güzel arkadaşlıklar kurdum. Bir anda Türkiye’de göz önüne geldik. Zaten bu benim hayalimde olandı. Bunu yaşamak beni zaten tatmin etti. Kocaeli ve çevre illerde büyük etki yaptı. Çeşitli illerden beni görmeye gelenler, tanışmak isteyenler oldu. Bu çok güzel birşey. Bu herkese nasip olmayacak birşey. Bunu da iyi kullandığımı düşünüyorum. Türkiye’de şöhret olmak çok kolay çünkü.

ALL STAR’A KATILABİLİRİM!

Ekstra bir şekilde gündeme gelmek isteseydim, geçmişte gördüğünüz gibi çatışma içerisine de girebilirdim adada geçirdiğim zamanda. Ama hiçbir zaman bunu yapmadım. Hala 2012 Survivor hakkında insanlarla konuştuğumda bana hala sizin Survivor’unuz gibisi gelmedi derler. Demek ki ekip olaray iyi bir iz bıraktık. Öyle umuyorum ki 2018’de ki Survivor All Star için ismim geçiyor. Umarım yeniden orada olabilirim. Şuan tek istediğim yeniden o yarışmada olmak.

Survivor’dan para aldın mı?

O dönem Acun abinin kanalı olmadı için biz oraya gönüllü olarak gittik. Gönüllü olarak gittiğimiz için bize para verilmedi. Gönüller para almadı ünlüler aldı sadece. Onlarda derecesine göre.

Yarışmanın ardından; Vatanım Sensin, Arka Sokaklar gibi dizilerde de kısa roller aldın. Öncede de tiyatro geçmişin olduğunu biliyorum. Tiyatro mu?, sinema mı? Dizi mi?

Survivor’dan sonra insanlar muhakkat bir arayış içerisine giriyorlar. Bizde oyunculuk olarak daha önceden zaten geçmişim ve eğitimim vardı. İlk oyunculuk eğitimimi bundan 10 yıl önce Nişantaşı’nda Eko Sanat Evin’de Ayla Algan’dan almıştım. Sürekli bu işlerin içerisindeydim Best Model geçmişim oldu için. Oyunculuk ve mankenlik seviyem vardı. Hayallerim vardı ve hayallerim bunların içerisinde gizliydi. Tiyatroyla başladım bu işe. Çünkü tiyatro hepsinin temeli. Onun dışında olmak istediğim yer diziler. Ama tiyatro olmadan dizi kesinlikle olmaz. Kocaeli’de de şuan oynadığımız bir grubumuz var. Tiyatroyu’da sonuna kadar sürdüreceğim.

Kocaeli’de iş dışında sosyal olarak neler yaparsın?

Genelde boş vaktimi İstanbul’da geçirmeyi tercih ediyorum. Zaten bulunduğumuz Kartepe çevresi çok güzel yerler. Maşukiye gezileri yaparız. Kışın kayak yaparız. Yazın Kefkenv Kerpeye’de çok giderim.

Kocaeli’de en sevdiğin yer?

Sapanca ve Kartepe. Hatta bana soranlara derim ki; Dominik ne güzel yer diyorsunuz da siz bizim Kartepe’yi hiç görmemişsiniz demek. Dominiğe bin basar Kartepe.

Hangi takımlısın?

Ölümüne kadar Beşiktaşlıyım, fanatiğim.

En sevdiğin yemek?

Patates kızartması, et ve pilav.

En sevdiğin film?

Birçok film arasından seçmem gerekirse İskoçyalı derim.

En sevdiğin şehir?

İstanbul.

En sevdiğin arkadaşın?

Çok arkadaşım var alınırlar.

Son olarak eklemek istediğin birşey var mı?

Ben Koç burcuyum. Koçlar hayalleriyle beslenir. Ben sürekli hayal kurarım sonrada bunu gerçeğe yansıtırım. Kalbiminde temiz olduğunu düşünüyorum. Hayatım boyunca hayallerimi biran olsun geri plana itmeyeceğim. Herkesin de bu şekilde olmasında fayda var bence.

  

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.