Tükürük

29.04.2017 Cumartesi - 9:32

Otuz saniyelik tükürük isteğiyle yanıp tutuşanlardan oluşan  toplumun hatta ve hatta dünyanın çekip çıkarılacak bir tek çivisi bile kalmamıştı. Artık bu kadar tuhaf olmayalım insanoğlu, biraz kadın olalım. Ve evet keşke hepimiz biraz kadın gibi davranabilsek, tükürmeden konuşup gözlerimizi aşağılardan çekebilsek.  Yoksa kadınlar mı izin vermiyordu düzgün insanlar olarak kalmamıza.? Tam da burda ikiye ayrılan bizler artık tarafsızlığımızı ilan edip kemerlerimizi bağlayıp kalkışa geçmeliyiz.

Cinsiyet, tabiat, mevsim, sektör, sınıf ayrımına girmeden usulca ister kitap bir okuyalım ister dizi izleyelim,yada durdurup kendimizi yıldızları izleyelim ama şu farksızlıkları farklılandırmaktan ebediyen uzaklaşalım.Cinsiyet ayrımı yapmaya meyil vermeden, her birimiz çıplaklar gibi ve hatta ve çıplaklığa doygun insanlar gibi davranalım.Yani Doğduğumuzda ki bedenle baksak %80i su olan fakat çok azını kullanabildiğimiz gezegene. Yine mi sığamadık inançlarla yeşerttiğimiz dünyaya o zaman da çıkalım bu evrenden uzayı keşfetmeye koyulalım. Aman dikkat!oradan da tükürük savurmayalım ne bu dünyaya ne de atmosfer boşluğuna. Oradan da kirletmeyelim bedenlerimizi ve ruhlarımızı. Malum kullanacak suyumuz bu kadar azalmışken idareli kullanalım.

 Keşfe çıkamayan insanlar sizler de burada kalıp temizlik görevlisi haline bürünün  önce kendi yargılarımızı vicdanlarımızı sebeplerimizi yada sonuçlarımızı temizleyip sonrada  önlüklerimizi takıp etrafı şöyle bir süpürüp silerekmükemmel bir dünya kurucusu haline getirelim. Sızıntı yapan yerlere çimentoyu dayayıp, işten kaytaranları da oyundan çıkaralım. Milyarlarca ortağı olan Dünya A.Ş kurup tükürenleri cezalandıralım Adalet ve eşitliği temel prensip haline getirip adaptasyon zorluğu çeken arkadaşlarımızı da güzelliklere alıştıralım. Tüm güzelliklerle, sabırla.Böylece kimse kadın gibi empati kurmak zorunda kalmayıp  cinsiyet ayrımı da yapmayacaktır..Hele hele insan ayrımı bile yapmaya gerek kalmayacak.

Güzel ütopya hayalleri kurma ümidiyle…

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.